Ognisko Wychowawcze im. Matki Teresy Kierocińskiej

Droga do Samodzielności 2020

 Termin realizacji projektu: od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r.

  1. Warunki rekrutacji do projektu: Do projektu mogą zostać zakwalifikowane dorosłe osoby niepełnosprawne, niezależnie od wieku, płci i wykształcenia, wykazujące braki w sferach życia, które będą kształtowane i rozwijane w ramach projektu. Osoby te zobowiązane są najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu przedstawić aktualne orzeczenie o znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniu niepełnosprawności, lub aktualne orzeczenie równoważne (orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów), z zastrzeżeniem że udział osób niepełnosprawnych z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności może stanowić nie więcej niż 10% ogółu beneficjentów ostatecznych projektu (warunek nie dotyczy osób posiadających orzeczenie o stopniu lekkim, wydane z uwagi na upośledzenie umysłowe). Beneficjenci muszą się rekrutować z województwa kujawsko-pomorskiego. W procesie rekrutacji nie mają znaczenia takie czynniki jak miejsce zamieszkania, zatrudnienie czy uczestnictwo w WTZ. 
  2. Formy wsparcia realizowane  w ramach projektu: terapia zajęciowa, trening prowadzenia gospodarstwa domowego, pomoc psychologiczne, zajęcia logopedyczne,  rehabilitacja ruchowa,  trening funkcjonowania codziennego indywidualnie, dowóz beneficjentów
  3. Harmonogram poszczególnych działań w ramach projektu -ZOBACZ TUTAJ  
  4. Aktualności dotyczące realizowanego projektu:
  • ♦  od stycznia 2020 r. trwa rekrutacja beneficjentów do projektu, który zakończy się z dniem 31 grudzień 2020 r. Prosimy o kontakt z recepcją ( u nas na miejscu) , telefoniczny pod nr tel. 697 085 424 lub mailowo: cpieleTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   od 16 listopada do końca roku - zajęcia zdalne

  •  30 czerwiec - wycieczka do Inowrocławia.
  • wrzesień - wycieczka do Warszawy