Wspieramy samodzielność 2022

Opublikowano w PFRON

flaga i godło

Projekt dofinansowany z państwowych  funduszy celowych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

"Wspieramy Samodzielność 2022" 

Dofinansowano w kwocie: 110 257, 00 ZŁ

Całkowita wartość zadania: 115 602, 00 ZŁ

 

 Termin realizacji projektu:  od 01 kwietnia 2022 r. do 31 marca 2023 r.

Warunki rekrutacji do projektu: Beneficjentami powyższego projektu będą dorosłe osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, które z powodu stanu zdrowia oraz ograniczeń spowodowanych niepełnosprawnością nie są w stanie samodzielnie funkcjonować w niektórych sferach życia, a co za tym idzie nie są w stanie zaspokoić swoich potrzeb życia codziennego i funkcjonować w społeczeństwie.

Planowana liczba osób niepełnosprawnych, które zostaną objęte wsparciem w okresie realizacji projektu: 20 osób.

Formy wsparcia realizowane  w ramach projektu: świadczenie usług wspierających dla osób niepełnosprawnych

Aktualności dotyczące realizowanego projektu: rekrutacja od kwietnia! Prosimy o osobisty kontakt z recepcją (u nas na miejscu) lub telefoniczny pod nr tel. 697 085 424 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powyższy projekt polega na świadczeniu usług wspierających w środowisku domowym beneficjenta. Działania prowadzone w projekcie dotyczą czynności codziennych, których osoba niepełnosprawna nie jest w stanie wykonywać samodzielnie. Zakres tych działań obejmuje następujące czynności: opieka higieniczno- sanitarna- trening czynności higienicznych lub ubierania, dokonywanie zakupów, przyrządzanie posiłków z udziałem beneficjenta, szeroko rozumiane czynności porządkowe w mieszkaniu, pranie, prasowanie odzieży, itd. Pomoc beneficjentom jest świadczona w wymiarze kontaktów ze społeczeństwem, a mianowicie: wyjście na spacer, wyjście do placówki medycznej, do apteki, do urzędu, ale również pomoc w indywidualnych potrzebach -czytanie książek, czasopism, itp..