Droga do samodzielności 2023

Opublikowano w PFRON

obraz 2022 05 20 155327018

Projekt dofinansowany z państwowych  funduszy celowych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

"Droga do samodzielności 2023"

Dofinansowano w kwocie: 354 400, 00 ZŁ

Całkowita wartość zadania: 360 000, 00 ZŁ

  1. 1. Termin realizacji projektu: od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024 r.
  2. 2. Warunki rekrutacji do projektu: Do projektu mogą zostać zakwalifikowane dorosłe osoby niepełnosprawne, niezależnie od wieku, płci i wykształcenia, wykazujące braki w sferach życia, które będą kształtowane i rozwijane w ramach projektu. Osoby te zobowiązane są najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu przedstawić aktualne orzeczenie o znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne (orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów), z zastrzeżeniem że udział osób niepełnosprawnych z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności może stanowić nie więcej niż 10% ogółu beneficjentów ostatecznych projektu (warunek nie dotyczy osób posiadających orzeczenie o stopniu lekkim, wydane z uwagi na upośledzenie umysłowe). Beneficjenci muszą się rekrutować z województwa kujawsko-pomorskiego. W procesie rekrutacji nie mają znaczenia takie czynniki jak miejsce zamieszkania, natomiast uczestnictwo w WTZ czy ŚDS musi być związane z wymogiem realizowania odmiennych programów terapeutycznych i zakresów zajęć.
  3. 3. Formy wsparcia realizowane w ramach projektu: terapia zajęciowa,  trening funkcjonowania społecznego, pomoc psychologiczna, rehabilitacja, zajęcia logopedyczne, trening funkcjonowania codziennego indywidualnie, dowóz beneficjentów.
  4. 4. Aktualności dotyczące realizowanego projektu:♦  od kwietnia 2023 r. trwa rekrutacja beneficjentów do projektu, który zakończy się z dniem 31 marca 2024 r. Prosimy o kontakt z recepcją (u nas na miejscu), telefoniczny pod nr tel. 56 659 03 97 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.