Wspieramy Samodzielność 2020

Opublikowano w Wspieramy samodzielność

  • Projekt współfinansowany jest ze środków PFRON
  •  1. Termin realizacji projektu: 2020-01-01 do 2020-12-31

2. Warunki rekrutacji do projektu: Beneficjentami powyższego projektu będą dorosłe osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, które z powodu stanu zdrowia oraz ograniczeń spowodowanych niepełnosprawnością nie są w stanie samodzielnie funkcjonować w niektórych sferach życia, a co za tym idzie nie są w stanie zaspokoić swoich potrzeb życia codziennego i funkcjonować w społeczeństwie.

3. Formy wsparcia realizowane  w ramach projektu: świadczenie usług wspierających dla osób niepełnosprawnych

 

4. Harmonogram działań w ramach projektu: od 01 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. - świadczenie usług wspierających dla osób niepełnosprawnych

 

5. Aktualności dotyczące realizowanego projektu: W sprawie rekrutacji prosimy o kontakt z recepcją ( u nas na miejscu) , telefoniczny pod nr tel. 697 085 424 lub mailowo: cpieleTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Powyższy projekt polega na świadczeniu usług wspierających w środowisku domowym beneficjenta. Działania prowadzone w projekcie będą dotyczyły czynności codziennych, których osoba niepełnosprawna nie jest w stanie wykonywać samodzielnie. Zakres tych działań będzie obejmował następujące czynności: opieka higieniczno- sanitarna- trening czynności higienicznych lub ubierania,dokonywanie zakupów, przyrządzanie posiłków z udziałem beneficjenta, szeroko rozumiane czynności porządkowe w mieszkaniu,pranie, prasowanie odzieży, itd. Pomoc beneficjentom będzie również świadczona w wymiarze kontaktów ze społeczeństwem, a mianowicie: wyjście na spacer, wyjście do placówki medycznej, do apteki, do urzędu, ale również pomoc w indywidualnych potrzebach -czytanie książek, czasopism, itp. Z doświadczenia nabytego przez wiele lat w ramach działań poświęconych pomocy osobom niepełnosprawnym, zauważyliśmy, że wielu z nich jest z racji niepełnosprawności czy choroby unieruchomiona w domu i pozostawiona sama sobie.