projekty realizowane dzięki PFRON

projekty realizowane dzięki Gminie Miasta Toruń

Zdrowie, dieta, ekonomia- warsztaty kulinarne dla osób niepełnosprawnych

warsztaty kulinarne współfinansowane są ze środków PFRON.

 

Powyższy projekt  ma na celu zwiększenie samodzielności i aktywności życiowej beneficjentów w dziedzinie podniesienia umiejętności kulinarnych, zdobycia wiedzy na temat żywienia w chorobach cywilizacyjnychm.in, nadciśnienie, cukrzyca, nowotwory, i inne; a także rozwijania zdolności zdrowego i racjonalnego odżywiania, współpracy w grupie, samodzielnego komponowania dietetycznych posiłków pod okiem wykwalifikowanej kadry oraz integracji i komunikacji z innymi beneficjentami.

        Realizatorzy projektu będą pracowali w pięcioosobowych grupach. Każdy cykl warsztatów dotyczył będzie innego zagadnienia i rozpoczynał się będzie od części teoretycznej poświęconej danej tematyce w postaci wykładu z prezentacją multimedialną. Po części teoretycznej beneficjenci przystąpią do części praktycznej, podczas której pod nadzorem realizatora projektu będą przygotowywali potrawy zgodnie z tematyka zajęć, recepturą i technika wykonania. W ramach projektu beneficjenci będą mieli okazje stworzyć swój własny jadłospis, zdobędą wiedzę o prawidłowym przeznaczeniu poszczególnych sztućców, nauczą się nakrywania i dekoracji stołów z techniką składania serwetek, a także dbania o porządek na własnym stanowisku pracy. W ramach integracji oraz komunikacji zorganizowane zostaną dla beneficjentów wieczorki taneczne połączone z karaoke, spacery polesie, pokaz mody, kalambury, grill/ognisko. Po zakończonym cyklu, każdy z beneficjentów otrzyma dyplom uczestnictwa w warsztatach oraz zbiór przepisów wraz z informacjami o tematyce warsztatów.

♦ Warunki rekrutacji: 

projekt dotyczy osób niepełnosprawnych z województw: kujawsko-pomorskie,  mazowieckie, podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie i są bezpłatne dla uczestników.

Docelową grupę beneficjentów stanowią osoby dorosłe, niezależnie od wieku, posiadające orzeczenie o znaczny, umiarkowanym lub lekkim stopniu niepełnosprawności lub inne orzeczenie równoważne, potwierdzające przynależność do jednej z grup inwalidzkich lub stwierdzający niezdolność do pracy lub samodzielnej egzystencji.

Osoby zakwalifikowane do projektu dostaną pisemne potwierdzenie. Liczy się kolejność zgłoszeń, do wyczerpania miejsc.

♦Terminy i miejsce 5-cio dniowych warsztatów:

20.09 -24.09.2021 - cykl I - odżywianie a choroby cywilizacyjne

27.09- 01.10.2021- cykl II - gotowanie ekonomiczne

04.10 - 08.10.2021- cykl II - zdrowe i dietetyczne gotowanie

♦Miejsce:

Ośrodek Caritas Diecezji Toruńskiej

w Zbicznie k. Brodnicy

Zbiczno 264

87-305 Zbiczno

woj. kujawsko-pomorskie

♦ Harmonogram działań: rekrutacja i przygotowanie zajęć - lipiec, sierpień wrzesień. warsztaty - wrzesień , październik

 

Dokumenty do przesłania na adres e-mail:

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub pocztą: Centrum Pielęgnacji Caritas Diecezji Toruńskiej

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 7/9

87-100 Toruń

    Osoby zakwalifikowane dostaną potwierdzenie na maila!

 1. Karta zgłoszenia

2. zgoda opiekuna osoby ubezwłasnowolnionej

REGULAMIN

 

"Taki duży, taki mały może..." albo raczej mógł na naszym Balu Karnawałowym być!

Bal przebierańców zorganizowany został dla podopiecznych naszego Centrum Pielęgnacji Caritas i odbył się w sali widowiskowej pod kościołem p.w. św. Maksymiliana Kolbe. Osoby niepełnosprawne, uczestniczące w terapii zajęciowej, jak równiez i dzieci z ogniska wychowawczego mogły uczestniczyć w tańcach i zabawach przygotowanych przez wodzireja.